História klubu

• od roku 1995 do roku 1999 sme pracovali na ZŠ Hodžová  ul., ako TJ Mladosť SOKOL Trenčín

• rok 2000 odchádzame na ZŠ Východná, tréneri Katka, Marek, Hela,  Ľuboš, Iveta

• rok 2001 sme registrovaný v TJ Dukla Trenčín, máme 35 členov, a sme registrovaný v Slovenskej gymnastickej federácii

• rok 2002 sme zrušili členstvo v TJ Dukla, a založili sme gymnastický klub PAVLO,

• rok 2003 dostali sme štatút Školského športového strediska, otvorili sme prípravky na trenčianskych základných školách a členská základňa presiahla 100 členov.

• rok 2004 prvé výsledky v Slovenskom pohári. Nominácia na M SR v kategórii mladších žiačok.

• rok 2005 ďalšie nominácie na M SR v kategórii mladších žiačok a starších žiačok.

• rok 2006 prvé umiestnenia na stupňoch víťazov v športovej aj všeobecnej gymnastike Slovenského pohára.

• rok 2007 vynikajúci začiatok na stupňoch víťazov na všetkých výkonnostných súťažiach.

• rok 2008 najlepšie doterajšie úspechy v gymnastickom štvorboji na Majstrovstvách Slovenska - 2.miesto družstva kat. A, 1.miesto družstva a jednotlivca kat.B, 4. miesto družstva  a 1. miesto jednotlivec kat.C

• rok 2009 spluorganizácia 3-dňových M-SR v  Gymnastickom štvorboji, kde naše zverenkyne zo ZŠ Východná obsadili v kat. B - 2.miesto a kat. C - 4.miesto

• rok 2010 spluorganizácia 3-dňových M-SR v  Gymnastickom štvorboji, kde naše zverenkyne zo ZŠ Východná obsadili v kat. A - 2.miesto, v kat.B - 1.miesto a  v kat. C - 2.miesto. Vo všetkých troch kategóriách získali jednotlivkyne titul Majstra Slovenska. V kat.A - Kristína Pašková, B- Katka Páleníková, C - Olívia Csiriková. Na ZŠ Východná sme vytvorili podmienky špecializovanej gymnastickej telocvične, ktoré sme museli v septembri zrušiť, pretože...(úspech sa neodpúšťa). Vzhľadom k tomu, že terajšie nevyhovujúce podmienky a vízia iného priestorou je v nedohľadne, začíname rozmýšľať o zrušení klubu, pretože vedenie mesta spolu s poslancami vôbec nič nenašli, lebo asi nechceli najsť.

Infoweb03.pdf (2842523)  - strana 7

• rok 2011 - sme 5-tym najväčším klubom na Slovensku, ale úvodom roku sme zatiaľ znechutení podmienkami, ktoré môžeme deťom poskytnúť (nie našou vinou). Koncom augusta je zánik klubu minulosťou, pretože sa nám podarilo presťahovať telocvičňu do iných priestorov (a to vôbec nebolo pričinením vedemím mesta !). Tešíme sa na veľa práce, ktorej treba v hale spraviť.  Začíname odznova, ale sme radi, že si rozhodujeme podľa seba. Na prelome júna a júla nás navštívil dánsky teamgymový klub FENSMARKPIGERNE z Fensmarku, pri spoločnom tréningu sme si vymenili svoje poznatky a pripravili sme spolu vystúpenie v Trenčianskych Tepliciach.
  • Začiatkom roku 2012 začíname za pomoci rodičov obnovovať náradie, náčinie a priestory haly, aby sme sa mohli pustiť do kvalitnejšej prípravy gymnastiek.
  • Rok 2013 bol pre nás mimoriadne úspešný. V kategórii C sme získali titul majsterka SR hneď v dvoch vekových kategóriách. V B -čku sme získali niekoľkokrát umiestnenia na prvých  troch priečkach. V novembri sme zorganizovali Majstrovstvá SR v kategórii C ,pri ich organizácii nám veľmi pomohli rodičia naších detí. Pre gymnastiku chlapcov sme získali troch trénerov, čo znamená pozitívne zmeny v tréningu, dúfame, že sa nám podarí pripraviť chlapcov na súťaže. Pozitívnou zmenou je aj tréning s choreografkou a vytvorenie nových zostáv na prostné. Nové choreografie boli v súťažiach Slovenského pohára veľmi dobre hodnotené. V decembri sa nám podarilo obnoviť osvetlenie v hale a zlepšiť technické vybavenie náradia. Nadviazali sme družbu  so srbským gymnastickým klubom SOKO Sombor, ktorí nás navštívili, spolu sme si zatrénovali a dievčatá si pozreli naše mesto a jeho pamiatky.